Realizácia projektu

Naša škola umožňuje dodatočné získanie vzdelania poskytovaného základnou školou. Ukončenie základného vzdelania je podmienkou v ďalšom štúdiu na získanie výučného listu.
Dávame druhú šancu tým, ktorí z rozličných príčin nevyužili svoju prvú šancu v rámci počiatočného vzdelávania.
Každý štvrtok v týždni si na našej škole doplňuje tridsať účastníkov základné vzdelanie. Ukončenie základného vzdelania sme rozšírili i o vedomosti a zručnosti z oblasti ovládania základov práce s počítačom.
V našej škole je vytvorená špeciálna počítačová miestnosť, ktorá slúži najmä žiakom , ale i učiteľom a širokej rodičovskej verejnosti. Sú v nej inštalované všetky počítače, vrátane skenera a tlačiarne, získané v rámci projektu Infovek. Je to moderne vybudovaná multimediálna učebňa pripojená na internet , skladajúca sa z lokálnej siete, serveru – 1 ks výkonného počítača pre učiteľa s tlačiarňou, 17 - palcovým monitorom, skenerom, reproduktormi, antivírusovou ochranou, tabletom a 15 ks žiackych staníc. Počítače máme vybavené zvukovými kartami kvôli využitiu na hodinách cudzích jazykov. Ku každému počítaču sú pripojené slúchadlá pre nerušený priebeh práce. Inštalácia počítačov prebehla bez problémov.
   Počítače sú sieťovo pripojené na internet. Pripojenie je zabezpečené sieťou Slovenských telekomunikácií, a. s. Zosieťovanie počítačov a zavedenie internetu previedli pracovníci firmy ABC Computer vo februári 2002. Výhody internetu v plnej miere využívajú pedagógovia, žiaci, ale aj rodičia a ostatní pracovníci. Učitelia tu nachádzajú užitočné informácie, ktoré využívajú pri skvalitňovaní výchovno- vzdelávacieho procesu.
   Z fondov rodičovskej rady boli zakúpené ďalšie 4 počítače a 1 sme získali v ekologickej výtvarnej súťaži Mliekosaurus organizovanej spoločnosťou Tetrapak.

manažér projektu: Dr. Marta Bystrická