Exkurzia v Mochovciach

V škole sa na hodinách chémie a fyziky žiaci oboznamujú so základmi jadrovej energetiky. Z tohto dôvodu sa v dňoch 4. a 10. mája uskutočnila exkurzia do jadrovej elektrárne v Mochovciach. Na exkurzii sa zúčastnili žiaci ôsmeho a deviateho ročníka. Toto podujatie sa stretlo s veľmi dobrým ohlasom.
Autobus jadrových elektrární prišiel po žiakov až ku škole. Po takmer dvojhodinovej ceste dorazili do cieľa – k elektrárni v Mochovciach. Tu ich po krátkom uvítaní zaviedli do premietacej miestnosti, kde sa uskutočnila krátka prednáška a premietlo sa niekoľko zaujímavých a veľmi poučných krátkych filmov. Bola v nich zdôraznená potreba jadrovej energie pre našu civilizáciu, keďže zásoby fosílnych palív rapídne ubúdajú. Pritom výroba jadrovej energie je jednou z najekologickejších a najbezpečnejších.
Potom sa žiaci presunuli do ďalších miestností, v ktorých bolo vystavených veľa zaujímavých exponátov a premietlo sa niekoľko krátkych filmov. Žiaci si mohli vybrať z rôznych informačných letákov a novín.
Nakoniec nás sprievodcovia previezli po veľkom areáli jadrovej elektrárne a podrobne nám vysvetlili účel jednotlivých budov.
Exkurzia do jadrovej elektrárne žiakov veľmi zaujala a spestrila im každodenný život v škole.