Po stopách M. R. Štefánika

Začiatkom školského roka navštívili žiaci piateho a šiesteho ročníka rodisko M. R. Štefánika – Košariská. V rodnom dome sa prostredníctvom exponátov a fotografií dozvedeli mnohé zaujímavosti z jeho života. Žiakov zaujala najmä jeho astronomická vedecká práca a pilotovanie lietadiel. V pietnej sieni si prezreli pamiatky na jeho tragickú a dodnes neobjasnenú smrť.
Po výstupe na Bradlo, ktoré sa nachádza 543 m nad morom, sa deťom naskytol nevšedný pohľad na krajinu. Neporušená nádherná slovenská príroda umocnila ich pocity a s úctou položili kyticu kvetov k pamätnej tabuli. Exkurzia bola ukončená návštevou v Hlbokom, kde si žiaci prezreli dokumenty o živote veľkého slovenského básnika Jána Hollého.
Úcta k minulosti, hrdosť na našich slávnych predkov i láska k domovine patria medzi základné prvky nášho výchovno – vyučovacieho procesu, ktorý upevňujeme i formou literárno – historických exkurzií.