Základná škola, Hradná 22, Nové Zámky

Zážitky s policajtmi

Deň 22. september 2006 bol pre žiakov 1. D triedy na Základnej škole, Hradná 22 veľkým zážitkom. Zúčastnili sa exkurzie mestskej polície v Nových Zámkoch, kde im mestský policajt ujo Pišta porozprával o rôznych praktikách, ktorými mestská polícia ochraňuje naše mesto. Deťom predstavil uniformu , ktorej súčasťou je aj obušok, prístroj so slzotvorným plynom, putá a nepriestrelná vesta. Vystríhal deti pre voľne pohybujúcimi sa psami a cudzími ľuďmi a pred voľne pohodenými injekčnými striekačkami, ktoré sa môžu vyskytovať i na detských ihriskách.. Veľkým zážitkom bol pre nich aj monitorovací systém, kde na vlastné oči mohli vidieť monitorovacie lokality. Vďaka monitorovaniu sú naši mestskí policajti upozornení na prípadné priestupky.
Okrem iného si deti mohli vyskúšať aj sedenie v policajnom aute a zacvičiť si v priestoroch určených na výcvik policajtov. Deťom sa exkurzia veľmi páčila a návšteva mestskej polície v nich zanechala hlboké dojmy. Spokojní rodičia detí ďakujú za vydarenú akciu.

Mamičky p. Haulíková, p. Málnasiová