Základná škola, Hradná 22, Nové Zámky

Šarkaniáda na Hradnej

Najkrajšou oslavou pani Jesene je nepochybne ochutnávka jej darov- dozretého ovocia a zeleniny plných blahodarných síl, zbieranie jesenných plodov, prírodnín, rôznych semienok vhodných aj pre hry a výtvarné práce.
     Prežiť jesennú atmosféru, mnoho radostných a vzácnych chvíľ sa nám podarilo aj u nás na Hradnej, v našom školskom klube detí Slniečko. Rozjasané očká a šťastný úsmev malých školáčikov už pri rannom vstupe do školských brán to len potvrdzovali.
Aj napriek neutíchajúcemu jesennému dažďu boli naše deťúrence odhodlané vyskúšať si silu svojich či už doma, alebo v školskom klube zhotovených, ale i kúpených šarkanov. V podobe motýľov, myšiek, „šarkanov - športiakov“ či pestrých vtákov čakali prenádherne farebné šarkany na svoj prvý tohoročný let. Mocná pani Jeseň akoby mihnutím čarovného prútika privolala teplé hrejivé slniečko i mierny vetrík: „Len aby tí naši malí- veľkí boli šťastní.“
     Po dobrom obede sme teda vyrazili. K hrádzi ku Nitre, poblíž tenisových kurtov. Tam bol práve ten vhodný priestor na zahájenie našej šarkaniády.
Uplynulo naozaj iba pár sekúnd a belasá obloha jesene sa opäť po roku zvítala s desiatkami šarkanov hrdo sa vznášajúcich v jesennom vánku. To ste ešte nevideli...
Prenikavé výskanie, pískanie, krik, smiech, úsmevy a radosť našich detí. A ako tie šarkany leteli... Naozaj leteli! A spokojné detské očká hľadeli na pestrofarebnú dúhu plnú šarkaních krídel a chvostov.
Tak teda ďakujeme ti, vzácna pani Jeseň!

Kolektív vychovávateliek ŠKD Slniečko