Týždeň športu na Hradnej

Som zachrípnutá, keď...
...keď si v lete dám obrovskú zmrzlinu alebo niekoľko nanukov, ...keď sa veľmi presvedčivo a s krikom hádam s kamoškou,... keď si dám pollitrovú chladenú kofolu alebo džús,...a naposledy to bolo minule, keď ma baby prehovorili, aby som bežala za našu triedu 800m beh a povzbudzovali sme našich chalanov, keď hrali futbal.
Teda, aby som sa „priblížila k znakom informačného slohového postupu“, bolo to v dňoch 9. 10. a 11. októbra 2007, kedy sme na školskom dvore na ZŠ na Hradnej ulici v Nových Zámkoch mali aktivity v rámci Týždňa športu. V týchto dňoch prebiehali na našej škole súťaže o najlepšieho skokana, o najrýchlejších a najvytrvalejších bežcov a tí najsilnejší sa dali aj na hod medicimbalom. Všetky disciplíny sme absolvovali aj my dievčatá. Súčasťou športových dní bolo aj zápolenie vo futbale chlapcov.
Do podujatia bolo zapojených asi 160 žiakov ročníkov 5. – 9. Medzi piatakmi boli úspešní Miško Záha, Norbi Király, Alexandra Izsáková a Sandra Hengeričová. Zo šiestakov sa najlepšie umiestnili Viktória Tóthová, Jana Borošová a Linda Jopeková. Z chlapcov šiestakov vo viacerých disciplínach bodoval Miro Gulyás. Má asi struny v nohách, výborne skáče i behá.
Veľmi pozorne, aspoň my dievčatá, sme sledovali súťaž o najrýchlejšieho žiaka školy. Zo siedmakov to bol Norbi Danáč, potom môj spolužiak z osmičky Martin Krommel a z deviatakov Lukáš Vozárik.
V súťaži na 800 m zo siedmakov bodoval Leo Rablanský, z ôsmakov bol najrýchlejší Roman Šóoš a z deviatakov Patrik Krenčan. Z dievčat v súťaži o najrýchlejšiu žiačku v osmičke bola najlepšia moja maličkosť. Bežala som aj 800 m, a aj keď som ledva lapala po dychu, skončila som druhá za Csepányiovou z No, čo už... Nedá mi nespomenúť ešte môjho spolužiaka Maroša Okšu, ktorý bol výborný v hode medicimbalom.
Na našej škole sú loptové hry veľmi obľúbené. Preto si turnaje v rámci školy získali mimoriadnu pozornosť. Tí, ktorí neboli „nominovaní“ do družstiev, boli aktívne povzbudzovaní spolužiakmi. A tak sa stalo, že nie najstarší boli najúspešnejší. Medzi mladšími žiakmi vo futbale vyhrali chlapci z V. B a v skupine starších žiakov vyhrali chlapci z VIII. A. No a tieto zápasy, to bola situácia, kedy som naposledy zachrípla. Myslím pri povzbudzovaní našich chalanov.
V tomto príspevku som neuviedla všetky mená víťazov a disciplíny, v ktorých sme súťažili. Viem, že aj v iných školách sa podobné podujatia konali a konajú. Ale v niečom sme určite iní. Na našej škole vyhlásenie víťazov nám perfektne „zarepoval“ pán učiteľ Fujas, ktorý výborne všetky mená zaspieval a jeho „hudobné improvizácie“ nás úplne nadchli. Dobrú náladu a ukončenie súťaže „zaklincoval“ spevom a my sme ho opätovným tlieskaním ocenili.

Viktória Pethesová, žiačka VIII. B triedy