Exkurzia do Viedne

V duchu tradícií vzdelávania zameraného najmä na cudzie jazyky sme zorganizovali pre našich žiakov poznávací zájazd do „predvianočnej“ Viedne. Navštívili sme Prírodovedné a Historické múzeum, prešli sme celú pešiu zónu, oboznámili sme sa so skvostom viedenskej gotickej architektúry – slávnym Dómom sv. Štefana. Historické centrum mesta sa nám predstavilo v nevšednej vianočnej atmosfére. Ale najväčším zážitkom pre žiakov boli vianočné trhy pred radnicou. Cukrovinky od výmyslu sveta, ozdoby na vianočný stromček, rôzne suveníry, hračky a umelecké predmety boli veľkým lákadlom pre oči a pokušením pre naše peňaženky. Nikto však neodišiel domov bez darčeka pre najbližších, ktorý nám bude pripomínať výnimočnú atmosféru vianočných sviatkov vo Viedni. Najväčším zadosťučinením pre našich nemčinárov bola práca v tvorivých dielňach v Radnici, do ktorej sa mohli zapojiť vďaka svojim komunikačným schopnostiam v nemeckom jazyku. Aj to bolo jedným z hlavných cieľov našej exkurzie.