Výstava ovocia a zeleniny na ZŠ - Hradná

Tak ako po iné roky, aj v tomto školskom roku sa posledný septembrový týždeň konala na našej škole už tradične výstava ovocia a zeleniny.
Chodba našej školy sa na týždeň zmenila na výstavisko úspešného záhradkárčenia našich milých rodičov, ale i učiteľov, ktorí radi prispeli plodmi zo svojich záhrad. Stoly zdobili všetky možné druhy ovocia a zeleniny, mnohých tvarov ,farieb i veľkostí. Veľký úspech mali ako vždy tekvice rôznych druhov a u našich najmenších tiež postavičky a tváričky poskladané celé zo zeleniny a ovocia.
Žiaci na hodinách prvouky a prírodovedy po zhliadnutí výstavy hovorili o význame konzumácie zeleniny a ovocia a jej každodennom zaradení do jedálneho lístka vo viacerých menších dávkach denne. Zdravé stravovanie, bohaté na množstvo čerstvých vitamínov, je totiž práve v týchto jesenných mesiacoch nesmierne dôležité. A zdravie našich detí je prioritou rodičov i našej školy.
O tom, že výstava mala úspech sa mohli presvedčiť i rodičia a tiež malí návštevníci z materských škôlok, ktorých vždy radi privítame na našej škole. Takže dovidenia o rok...

Mgr. Z.Ďurinová