Plody jesene na Hradnej

Leto sa pomaly prehuplo do jesene. Prvým jasným príznakom bol nástup našich deťúreniec do školských lavíc. Jeseň, pani bohatá, nefarbí do zlata iba listy! Hýri pestrou paletou farieb, sťaby sa chcela vyrovnať maliarovi – alebo naopak?
     Pestrá farebná škála sa odráža v záhradách, na poliach a lúkach, ale aj u nás, v Základnej škole na Hradnej ulici v Nových Zámkoch. Ste zvedaví prečo? My nemáme iba šikovných žiakov a učiteľov, ale aj rodičov! Deti sa už samy dožadujú každoročného opakovania. Jaj, vlastne som Vám nepovedala čoho! Tak pekne poporiadku!
     Každoročne v tretí septembrový týždeň, v čase konania ZRŠ, realizujeme Výstavku ovocia a zeleniny, ktorú splodila matka- príroda za účinnej pomoci našich skvelých rodičov, a tí nám produkty svojej práce z vlastných zdrojov poskytli sponzorsky.
     Pri vstupe do A pavilónu Vám najskôr pošteklí nozdry zmes vôní. Zrak pohladia farby a tvary prírodnín. Za túto skvelú parádu by sa naozaj nemuseli hanbiť ani ,,dospeláci“. Veru sa ani nikto nezahanbil, pretože všetci sponzori poskytli naozaj najreprezentatívnejšie exempláre, veď je to vecou cti!
     Pestrofarebné jabĺčka a hrušky, najrôznejšie druhy hrozna, slivky, broskyne, orechy, dyne, melóny – a Ty sa nedokážeš rozhodnúť, ktoré je to ,,pravé orechové“.
     Do celej atmosféry vhodne zapadajú aj tekvice. Na pečenie, na jadierka, na výzdobu od výmyslu sveta. I obrovské karfioly, zemiaky, uhorky, biele, oranžové, zelené, červené aj fialové papriky, feferónky, ozdobné v kvetináčoch, rôzne typy rajčín, fazule, kapusty, kelu, húb aj liečivých byliniek tu našli svoje miesto.
     Punc dokonalosti celej tej nádhere dodávali jesenné kvietky. Táto paráda nebola samoúčelná, učiteľom aj žiakom poslúžila ako praktická učebňa prvouky, prírodovedy, prírodopisu, slohu a technickej výchovy.
     Oči si tu popásli aj malí škôlkari. No, čo poviete, nenalákali sme aj Vás prísť k nám na budúci rok? Ak áno, budeme sa iba tešiť!
Základná škola na Hradnej ulici v Nových Zámkoch má dvere otvorené pre všetkých ľudí dobrej vôle a my určite radi privítame aj Vás, práve vás, ktorí k nám prídete s týmto úmyslom!
Už od teraz sa na Vás tešíme! S úctou

žiaci a pedagógovia ZŠ na Hradnej ulici