ŽLTÉ KVETY NÁDEJE

Fotogaléria

Už po ôsmy raz sa na začiatku apríla stal narcis symbolom nádeje pre život. Liga proti rakovine vyhlásila 2. apríl v tomto roku za Deň narcisov. ZŠ na Hradnej ul. na túto výzvu zareagovala a prvýkrát sa žiaci našej školy stali aktivistami verejnej finančnej zbierky na podporu boja proti rakovine. Po oznámení zámeru v škole sa medzi žiakmi spontánne vytvorilo niekoľko dobrovoľných skupín, pripravených šíriť humánnu myšlienku a spolupatričnosť s trpiacimi na onkologické ochorenia. Hneď ráno si všetci žiaci i učitelia pripli kvet narcisu na hruď a naši aktivisti sa s veľkým entuziazmom a odhodlaním rozbehli najprv do tried a do blízkeho okolia školy. Oslovili sme aj partnerské Materské školy na Ul. P. Blahu a na Jánošíkovej ul. Pani učiteľky, deti i rodičia sa ochotne zapojili do tejto aktivity. Ťažisko nášho dobrovoľníckeho snaženia sa potom prenieslo na Hlavné námestie. Celý deň naši žiaci oslovovali verejnosť a treba povedať, že sa stretli s pochopením a úprimným záujmom občanov mesta každého veku. Novozámčania sa prejavili ako humánne cítiaci ľudia, ktorým nie je ľahostajný osud ľudí postihnutých rakovinou a ochotne prispievali do verejnej zbierky. Počas Dňa narcisov žiaci našej školy vyzbierali 22 005 Sk, ktoré poslali na účet Ligy proti rakovine. Medzi vhodenými peniazmi nechýbali ani 500-korunové bankovky. Naše poďakovanie však patrí všetkým, ktorí prispeli bez ohľadu na veľkosť finančného daru. Ďakujem aj pani učiteľke Valkóovej za prípravu tohto dňa a celému pedagogickému kolektívu za vhodnú a účinnú motiváciu detí našej školy. Ďakujem aj učiteľkám, rodičom a deťom materských škôl za ich pomoc. Mali sme spoločný cieľ: prejaviť podporu a poskytnúť nádej. Náš spoločný finančný dar bude mať zmysluplné použitie. Po týchto dobrých skúsenostiach sa do verejnej zbierky Dňa narcisov určite zapojíme aj o rok.

Mgr. Darina Knihárová